Anonymous’un Godaddy Saldırısı, 10 Eylül 2012

Değerli Okurlar,

10 Eylül 2012, 20:35 gibi, dünyanın en büyük hosting şirketlerinden birisi olan ve bu web sayfasının da host edildiği Godaddy, dünyaca ünlü Anonymous hacker grubu tarafından saldırıya uğradı ve dünya genelinde milyonlarca web sayfası bu durumdan etkilendi.

Her şey eski haline gelene kadar ara ara web sayfama bağlanmakta (en azından bağlanabilen şanslılar için yazıyorum bu uyarıyı) sorunlar yaşayabilir ve şöyle bir manzara ile karşılaşabilirsiniz:

Elimde olmayarak yaşadığınız bu teknik sorundan dolayı, Godaddy adına sizlerden özür diler, anlayışınız için teşekkür ederim.

[Güncelleme: 13.09.2012]: Olayın ertesi günü (11 Eylül 2012) Godaddy resmi bir açıklama yaptı ve yaşanan olayın router yönlendirme tablolarındaki karışıklıktan kaynaklandığını, herhangi bir hack veya DDoS saldırısı olmadığını; tüm kullanıcıların şifre, kredi kartı gibi bilgilerinin güvende olduğunu, yaşanan bu aksaklıktan dolayı çok üzgün olduklarını ve tüm müşterilerinden özür dilediklerini söyledi, anlayış ve sabır gösterdikleri için de teşekkür etti. Daha sonra tüm müşterilerine 1 ay ücretsiz hosting hediye ettiler ve olay tatlıya bağlandı (Büyük müşteriler “al bu hediyeyi başına çal” demiş olabilir ama bizim gibi küçük web sayfaları için fena bir hediye sayılmaz :) ).

İstenmeyen bir durum ancak büyük şirketlerde dahi bu tür durumlar yaşanabiliyor malesef. Zaten hiçbir şirket %100 up-time garantisi veremiyor. İnsanın olduğu her yerde hata da mutlaka olacaktır. En aza indirgenmiş olanı makbuldür elbette :)

Leave a Comment