Hakkında

Özgür Turanlı
Özgür Turanlı

Zamanım oldukça internet ve mobil teknolojiler ile ilgili gelişmeleri takip etmeye; edindiğim bazı deneyimleri, düşüncelerimi bloğumda yazılı hale getirmeye çalışıyorum. Herkesin okuyabildiği bir not defteri gibi de düşünebilirsiniz burayı. Bazen (sıkıcı, soğuk) konuların dışında hayata dair aldığım notları da düştüğüm bir defter…

Öğrenmenin en güzel yolunun bildiklerimi başkalarıyla paylaşmak olduğunu defalarca deneyimledim. Öğretmek için değil öğrenebilmek için yazıyorum. Bu arada birileri de yazdıklarımı okuyarak bir şeyler öğrenebiliyorsa mutlu olurum.

Bloğumda Neden Reklamlar Var?

Bu bloğun kendi ayakları üzerinde durabilmesi için her yıl alan adı ve barındırma hizmetleri için bir bedel ödemem gerekiyor. Bloğumda iki farklı reklam modeli var:

  1. Görsel reklamlara her tıklanıldığında Google, reklam verenlerden tahsil ettiği ücretin %68’ini benimle paylaşıyor.
  2. Bazı linklere tıkladığınızda 5 saniye AdFly reklamlarını izliyorsunuz ve yine benzer bir mantıkla izlenilen her reklam için belirli bir ücret ödemesi yapılıyor.

Merak edenler için kısa bir bilgi de paylaşmış olayım. Burada kazanılan paralar çok büyük paralar değil. Google AdSense ve AdFly ile ilgilenenler çok iyi bilirler. Bloğun masrafları bu şekilde karşılanmış oluyor.

Yazılarımda Kullandığım Görsellerin Üzerinde Neden “ozgurturanli.com” İbaresi Var?

Bırakın sadece bir yazı yazmayı, bir de yazının daha kolay anlaşılması için görseller hazırlıyorsanız, saatlerinizi harcıyorsunuz demektir (bazı yazılarımda görsel olmamasının en büyük nedeni budur).

Siz bu kadar emek verip hazırlık yaparken hiç utanmadan, sıkılmadan, bloğuma link vermeden kopyala/yapıştır yaparak makalelerimi izinsiz kullanan “insanlar” var. En azından içeriğin nereden kopyalandığı anlaşılsın diye görsellerin üzerine “ozgurturanli.com” yazıyorum. Sebebi malesef budur.