PhoneUsage for Android

Android kullanıcıları için “must-have” (mutlaka sahip olunması gereken) bir uygulama olan PhoneUsage‘ı sizlere tanıtmak isterim. Detaylı bir şekilde tanıtmayacağım ama en azından uygulamanın bilinmesini isterim.

Cep telefonu operatörlerinin tarifelerinden yararlanırken, “şu kadar dakika konuşma”, “şu kadar adet SMS”, “şu kadar MB veri” gibi sınırlamaları ile karşı karşıyayız genelde. Gerçi Vodafone‘un sınırsız cep internet paketini (aylık 8 TL) kullanıyorsanız sorun yok ancak yine de dakikalar için durum böyle değil. Tarifemizdeki dakikaları, SMS ve veriyi aştığımızda çok yüksek bir ücret ödemek zorunda kalıyoruz.

PhoneUsage uygulaması, telefon görüşmeleri , SMS ve data kullanımı hakkında çok detaylı bir raporlama ve sınırlama imkanı sunuyor. Böylelikle faturanızı kontrol altında tutabiliyorsunuz. Kimlerle ne kadar görüştüğünüzü, hangi uygulamanın ne kadar veri harcadığını, haftanın hangi günlerinde ve günün hangi saatlerinde en çok konuştuğunuz gibi çok detaylı raporlar alabiliyorsunuz. Dilerseniz bu bilgilerin widget olarak telefonunuzun ana ekranından anında ulaşılabilir bir hale gelmesini sağlamanız da mükün.

PhoneUsage uygulamasının Android Market’teki sayfasından detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Tüm Android severlerin bu uygulamaya bayılacağını düşünüyorum.

Uygulamanın kullanımı ile ilgili sorularınız olursa severek yanıtlamaya çalışırım.

Lütfen yorumlarınızı ve uygulamanın kullanımına dair ilginç fikir ve deneyimlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Leave a Comment