Twitter Kullanımı (Alternatif Yöntem)

Bilgiyi paylaştıkça daha çok şey öğrenmeye başladığımı farkettiğimden beri ve zaman buldukça yazmaya çalışıyorum, çünkü bu sayede benden daha fazla bilen kişilerin yazılarıma yorum yaparak veya benimle irtibat kurarak “bak şöyle bir şey de var” diyerek sağladıkları katkılarla daha fazla şey öğreniyorum. El, elden gerçekten üstün. Yeter ki paylaşalım… Bireylerin Twitter kullanmalarının çeşitli gerekçeleri olabiliyor. … Read more Twitter Kullanımı (Alternatif Yöntem)

Sektöre Yön Verdiğini Sananlar Bile Twitter Kullanmasını Bilmiyor

Sektöre yön verdiğini sanan teknoloji blogları bile Twitter’ı nasıl kullanacağını bilmiyor ama sektöre yön verdikleri iddiasındalar. Komik, değil mi? Çok sıcak bir örnek size: Bir süredir Sosyalmedya.co teknoloji blog sitesi İngilizce ve Fransızca tweetlerini Türkçe tweetlerini gönderdiği Twitter hasabı üzerinden paylaşıyor. Hadi İngilizce’yi anladım da (İngilizce bilmeyen kalmadı çünkü), Fransızca  tweetleri Türkçe hesap üzerinden göndermek nereden … Read more Sektöre Yön Verdiğini Sananlar Bile Twitter Kullanmasını Bilmiyor

Bu Hafta Neler Oldu?

Google+, Facebook ve Twitter uygulamaları birbiri ardına güncellendi. Sürekli dert yanan Twitter kullanıcıları sonunda rahatladı. Android uygulaması  beğenilmeyen Facebook, yeni uygulamasını oldukça iyi bir hale getirmiş gibi görünüyor. Google+ ve Gmail entegrasyonu yapıldı. Artık Google+’ta olan kişilerin bilgileri Gmail rehberde otomatik olarak çıkacak ve hatta güncellenecek. Bu bence çok önemli bir devrim. Arkadaşınız, bilgilerini değiştirdiğinde, … Read more Bu Hafta Neler Oldu?