Android Telefon ile İnternetteki Videolar Nasıl İzlenir?

Android telefonunuz ile bir internet sayfasına girip o sayfadaki videoları izlemek istiyorsanız, Skyfire Web Browser uygulamasını telefonunuza yüklemeniz yeterli. Skyfire Web Browser uygulamasını, Google Play Mağazası üzerinden telefonunuza yükleyemiyorsunuz malesef. Türkiye’den bağlanan kullanıcıların indirmesine izin verilmiyor. Bu nedenle APK dosyasını telefonunuza manuel olarak yüklemeniz gerekiyor.

İnternetteki Videoları İzleyebilmek için Adım Adım Yapılması Gereken İşlemler:

 1. Skyfire Web Browser 4.1 uygulamasını linke tıklayarak bilgisayarınıza indirin.
 2. İndirdiğiniz “Skyfire_4.1.0.apk” dosyasını telefonunuzun SD kartına kopyalayın (Bluetooth veya USB kablo ile) ve uygulamayı kurun.
 3. Skyfire Web Browser uygulamasını çalıştırın ve hangi internet sayfasındaki videoları izlemek istiyorsanız o sayfayı açın. Örnek: izlesene.com

Skyfire Web Browser Uygulaması ile İnternetteki Videolar Nasıl İzlenir?

 1. Uygulamayı açın ve video izlemek istediğiniz web sayfasını açın (Örnek olarak izlesene.com sitesini anlatacağım).
 2. İzlemek istediğiniz videonun üzerine tıklayın.
 3. Videonun bulunduğu yerde mavi renkli üç boyutlu bir lego parçası ve üzerinde de soru işareti göreceksiniz. Sayfanın en altındaki “Video” butonuna tıklayın. Eğer bu buton görünmüyorsa telefonunuzun menü tuşuna basın, menü görünecektir.
 4. Video butonuna tıkladığınızda, butondaki yazı “analyzing” (analiz ediyor) yazısına dönüşecek. 
 5. Açılan küçük bir pencerede videoyu göreceksiniz. Alt tarafında “Powered by Skyfire” yazısı var. 
 6. Videonun üzerine dokunun (play ikonuna).
 7. Telefonun ekranı yatay moda geçecek ve cihazınıza uygun bir şekilde videoyu optimize etmeye başlayacak. 
 8. Video, tampon belleğe yüklenmeye başlayacak. 
 9. Video hazır olduğunda otomatik olarak izlemeye başlayabilirsiniz. 
 10. Kısa bir süre sonra oynatma butonları da kaybolacak ve videoyu tam ekran izliyor olacaksınız. 
 11. Eğer bağlantı hızınız yavaş ise, bir süre sonra “Buffering” (tampon belleğe alma) işlemi uygulanarak videonun tambon belleğe yüklenmesi sağlanacak. 

YORUM YAZMADAN ÖNCE SORU/CEVAP SAYFASINI MUTLAKA OKUMUŞ OLMANIZ GEREKMEKTEDİR. OKUMAYANLARIN SORULARINA CEVAP VERMİYORUM.

9 thoughts on “Android Telefon ile İnternetteki Videolar Nasıl İzlenir?”

 1. %50de donuyor aynı soruya cevap olarak soru/cevap bölümünü okuyun demişsiniz ama orada bu konuyla ilgili bir açıklama yok

 2. özgür bey bilinmiyen kaynakları açtım ama yine aynı hata çıkıyor karşıma neden olduğunu anlayamadım :(

  • Sorunuzu yanlış anlamışım.
   O hata mesajını, ilgili uzantıyı açacak bir uygulama yoksa verir.
   Siz dosyanın uzantısını APK yaptığınızdan emin olun çünkü APK uzantılı dosyalar hiçbir uygulamaya gereksinim duymadan Android tarafından çalıştırılabilir dosyalardır. Windows’taki EXE uzantılı dosyalar gibi.

 3. özgür bey ben zip uzantılı dosyayı apk uzantısına çevirip telefonuma atıp çalıştırmak istediğimde karşıma şöyle bir ifade çıkıyor ”herhangi bir uygulama bu eylemi gerçekleştiremez” bunu anlayamadım,yardımlarınız için teşekkürler bir de bişey daha sorcam android 4.1.1 jelly bean güncellemesini ne zaman söyleyeceksiniz??

  • Mehmet Bey,

   Güvenlik nedeniyle Android mobil işletim sistemi, dışarıdan bir apk dosyasının yüklenmesi risk teşkil edebileceği için böyle bir önlem almış. Böyle bir uyarıyla karşılaşmanızın nedeni bu.

   Menü > Ayarlar > Uygulamalar > Bilinmeyen kaynaklar’ı seçili hale getirin. Artık Google Play dışındaki uygulamaları da apk dosyası olarak telefonunuza yükleyebilirsiniz. Ancak şunu hatırlatayım. apk dosyasını indirdiğiniz sitelere dikkat edin. Her yerden uygulama kurmayın. Çok dikkatli olun.
   Tedbir amacıyla, işlemler bittikten sonra Bilinmeyen kaynaklar’ı tekrar seçili olmayan hale getirmenizi öneririm.

   Android camiasındaki gelişmeleri yakından takip ediyor musunuz bilmiyorum ama Samsung Galaxy S3 için bile 4.1.1 resmi ROM’u daha dün yayınlandı. Galaxy Ace gibi desteklenmeyen bir cihaz için 4.1.1’in hazır hale gelmesi tahminime göre bu yılın sonunu çok rahat bulur. Sabredin, yemek bir pişsin. Biliyorum herkes bu yemeği bekliyor. Kokusu da geliyor komşulardan, insanın canı çekiyor ama sabredin..
   Hazır olduğunda emin olun anında yayınlayacağım web sayfamdan. Yazıyı da o yüzden yazdım. Her şey hazır, sadece indirme linki vereceğim.

 4. Bu daha çok Flash desteklemeyen Android modelleri için geçerli. FLash destekleyen cihazlarda flash player yüklü olması yeterli aslında.

Comments are closed.