EnPara.com Kullananlar Google AdSense Ödemelerini Nasıl Alır

Enpara.com çılgınlığı devam ediyor. Konuyla ilgili ayrı bir yazı hazırlıyorum ancak öncesinde birçok Google AdSense kullanıcısını ilgilendiren çok önemli konuya değinmek istiyorum. EnPara.com müşterilerinin, Google AdSense ödemelerini alabilmeleri için AdSense hesaplarında nasıl bir ayar değişikliği yapmalılar? Aslında işlemler çok basit.

Google AdSense Ana Sayfa’da “Hesap Ayarları” sekmesine tıklayın.

Karşınıza gelen sayfanın sağında, biraz aşağıda “Ödeme Ayarları” bölümünü göreceksiniz. “ödeme yöntemini düzenle” linkine tıklayın.

Ödeme Türünü Seçin” sayfası gelecek. Bu sayfada;

  1. Yeni bir banka hesabı ekleyin” seçeneğini işaretleyin.
  2. Devam et >>” butonuna tıklayın.

Banka Hesap Bilgileri” sayfası gelecek.

  1. Hesap Takma Adı” bölümüne istediğiniz bir şey yazın. Örnek EnPara.com veya EnPara
  2. Banka” bölümünde “FINANSBANK A.S.“yi seçin.
  3. Şube” olarak “EFT MERKEZI“ni seçin
  4. IBAN” bölümüne “TR************************” biçiminde 26 haneli IBAN bilginizi girin.
  5. BIC” bölümüne “FNNBTRIS” girin.
  6. Devam et >>” butonuna tıklayın.

İşlemler bu kadar. Sonrasında hesabınıza belirli bir miktar ödeme yapılarak hesabınızın doğru olup olmadığı kontrol edilecek.

Şimdi de sıra AdSense üzerinde yeni oluşturduğumuz EnPara.com hesabını doğrulamaya geldi.

EnPara.com yeni hesabınızı Google AdSense’e ekledikten birkaç gün sonra (acele etmeyin, 3-5 gün sürebilir) Google, bu hesabın size ait olup olmadığını test etmek için cüzi bir miktar para transfer eder ve bu miktarı AdSense hesabınıza girmenizi ister. Böylelikle hesabın size ait olduğunu anlar.

Enpara.com internet bankacılığına giriş yapın ve Google Ireland Limited’tan gelen parayı bir kenara not alın (Örnek: Bana gelen miktar 1.84 TL)

Daha sonra AdSense hesabınızda “Hesap ayarları” sayfasında “Ödeme ayarları” bölümünden “ödeme türünü seçin” linkine tıklayın. Karşınıza gelen sayfada, EnPara.com hesabınıza Google’ın yatırdığı parayı girin (1 nolu kutu) ve “Gönder” butonuna tıklayın.

“Banka hesabınızı başarıyla doğruladınız, artık bu hesaptan ödemelerinizi alabilirsiniz” şeklinde bir bilgilendirme yazısı göreceksiniz. “Evet, bunu varsayılan hesabım yap” butonuna tıklayarak EnPara.com hesabınızı varsayılan ödeme hesabı olarak tanımlayın.

Aşağıdaki gibi “Geçersiz EFT Hesabı” hata mesajı alırsanız paniklemeyin. “banka hesabınızı” linkine tıklayın.

Listede varsa daha önceki hesabınızı, yoksa da sadece EnPara.com hesabınızı göreceksiniz. EnPara.com hesabını seçin ve “Devam et >>” butonuna tıklayın.

AdSense ödemeleriniz için varsayılan banka hesabınız artık EnPara.com olarak belirlendi. Bundan sonra Google AdSense ödemelerininiz EnPara.com hesabınıza yapılacak.

Bol kazançlar! ;)

Yazıyı EnPara.com ve AdSense kullanan tanıdıklarınızla paylaşmayı unutmayın!! :)

Leave a Comment