Samsung Galaxy Ace’e (Gingerbread) ClockworkMod Recovery Nasıl Yüklenir?

Burada anlatılanlar sadece Gingerbread (2.3.x) yüklü ve root edilmiş Samsung Galaxy Ace (S5830) telefonlar için geçerlidir.

Telefonunuz root edilmemişse şu yazıyı okuyarak ÖNCE ROOT edin.

S5830i kullananlar kesinlikle uygulamasın!

Android’in Kendi Recovery Mod’u Yerine ClockworkMod (CWM) Recovery Kullanmanın Yararları:

 1. ROM’unuzun istediğiniz zaman yedeğini alabilmenizi ve geri yükleyebilmenizi sağlar.
 2. Telefonunuza özel ROM yükleyebilmenizi sağlar.

Önce adım adım CWM Recovery 4.0.0.9’un nasıl yüklendiğini görelim:

 1. ClockworkMod Recovery 4.0.0.9 dosyasını indirin. (Sadece Android Gingerbread içindir)
 2. İndirdiğiniz “ClockWorkModeAce.zip” dosyasını, SD karta kopyalayın.
 3. Telefonunuzu Recovery Mod’da açın (Telefonunuz tamamen kapalı iken Samsung yazısını görene kadar HOME + POWER butonlarına aynı anda basılı tutun. Samsung yazısını görünce butonları bırakın).
 4. “Apply Update from SDcard” menüsünü seçin. Gelen menüde, SD kartınıza kopyalamış olduğunuz ClockWorkModeAce.zip dosyasını seçin. Kurulum başlayacak ve birkaç saniye sürecek.
 5. Telefonu tekrar başlatın.

Telefonunuzu tekrar Recovery Mod’da açarsanız menünün değiştiğini (Turuncu renkli) ve şu şekilde olduğunu göreceksiniz:

ClockworkMod Recovery v4.0.0.9
– reboot system now
– apply update from sdcard
– wipe data/factory reset
– wipe cache partition
– install zip from sdcard
– backup and restore
– mounts and storage
– advanced
– power off

CWM 4.0.0.9 yükledikten sonra telefonunza MUTLAKA 5.0.2.6 sürümünü de yüklemeniz gerekiyor. (Bu işlemleri uygulamadan önce mutlaka 4.0.0.9 yüklenmiş olmalıdır. Yüklemediyseniz yukarıda nasıl yapıldığını bulabilirsiniz):

 1. ClockworkModRecovery 5.0.2.6 dosyasını indirin. (Sadece Gingerbread için. Yani 2.3.x sürümü için)
 2. İndirdiğiniz “recovery-clockwork-5.0.2.6-galaxyace-fix.zip” dosyasını, SD karta kopyalayın.
 3. Telefonunuzu CWM Recovery V4 modunda açın (Telefonunuz tamamen kapalı iken Samsung yazısını görene kadar HOME + POWER butonlarına aynı anda basılı tutun. Samsung yazısını görünce butonları bırakın).
 4. “Install zip from sdcard” menüsünü, sonra “Choose zip from sdcard” menüsünü ve sonra da “recovery-clockwork-5.0.2.6-galaxyace-fix.zip” dosyasını seçin.
 5. Telefonu tekrar başlatın.

Telefonunuzu tekrar Recovery Mod’da açarsanız menünün değiştiğini (Mavi renkli) ve şu şekilde olduğunu göreceksiniz:

CWM-based Recovery v5.0.2.6
Use vol keys to highlight
and home to select.
– reboot system now
– apply update from sdcard
– wipe data/factory reset
– wipe cache partition
– install zip from sdcard
– backup and restore
– mounts and storage
– advanced
– power off

71 thoughts on “Samsung Galaxy Ace’e (Gingerbread) ClockworkMod Recovery Nasıl Yüklenir?”

 1. Abı ben ClockworkModRecovery 5.0.2.6 yukledım kısa sure kulanmaya basladım telefon bırden kastı kapatıp actım ve acıldıgında donmus tu sonra Recovery Mod a actıgımda kırmızı yazılar gelmesı gerekıyor ama bende dırek sarı gelıyor ne yapabılırım acıl yardım

 2. Abi ben rootetmeden once bunlarıyaptım sonra root yapmaya calıştımroot olmuyorbir yardım lütfen…

 3. telde ispanya rom vardı 2.3.6 rotlayamadım,ama bunu bu işlemlerden sonra fark ettim ne yazıkki,e bende fabrika ayarlarına 0 layayım dedim bu seferde tel açılmadı döngüye girdi sürekli samsung yazısı çıkıyor açılş animasyonu ve samsung yazısı sürekli bende nordic rom indirdim yine bu siteden ve odin ile kurmaya çalışıyorum ne dersiniz olacak mı :) ?

  • hallettim önce tekrar ispanya romu yükledim tekrar think office yi flashladım (anlattığınız şekilde) ve rootladım her şey için teşekkürler :D

 4. Özgür Turanlı Abi Benim cwm Adlı Programı İndirdim Fakat Telefonu Açarken Samasung Galaxy Ace Yazısı Gelince Duruyuor Devam Etmiyor Lütfen Yardım Et Çabuk Acilll !!!! Odin Denilen Program Telefonu Pc’ye Bağlayınca Telefonu Okumuyor O Yüzden Odinle Birşey Yapamıyorum Acil Cevap Verirsen Sevinirm Odin’den Başka Bir Yol Varmı ? Veya Odinin Herşeyini Anlatırmısınız !

 5. özgür bey ben 4.2.1 versiyonu yükledim.Fkat memnun kalmadım çok karışık geldi eski versiyona geri dönmeye çalışıyorum. Bu 4.2.1 i yüklemeden önce backup almıştım clockwordmod dan, restore yap diyorum tam sistemi yüklerken error while diye bi hata veriyor nasıl telefonu eski haline geri getirebilirim. Model: S5830

 6. merhabalar dediğiniz gibi clockworkmod ların hepsini kurdum. önce root mu yapmam gerekliydi acaba? cünkü suan root edemiyorum installation aborted yazısıyla karşılasıyorum sürekli. root olmadığı için rom kullanamam sanırım. bi çözüm önerebilir misiniz??

  tel.im s5830 android 2.3.3 kullanıyorum.

    • kurduğun clockworkmodu nasıl kaldırdın… aynı hatayı ben de yaptım da :)

     • şöyle ; 2.3.3 kullanıyordum. root edememiştim önce clockworkmodu kurduğum için.. odin ile 2.3.6yı yükledim. zaten clockworkmod falan gitti. (yani enazından ben öyle düşünüyorum:D) ardından root işlemini yaptım sırasıyla. sonra clockworkmodu sırasıyla kurdum. en sonda 4.2.1i yükledim. şuan için hiç bir sıkıntı yaşamamaktayım.:)

     • teşekkür ederim… bunu ben de biliyorum ama rom yüklemeden kısa bir yolu var mı diye sormuştum.

     • ya en son yazılımı yükleyince root da kalkmıştı. ben de yeniden rootlamadan CWM yükledim. sonra bir de baktım ki super user yok telefonda.. yani şu an rootlu değil ama CWM yüklü. CWM’yi kaldırmadan da rootlayamıyorum. yeniden de rom yüklemekle uğraşmak istemedim onun için sordum belki kısa bir yolu vardır diye… ama demek ki yokmuş :(

     • memo bende rootladıktan sonra orjinal 2.3.3 romu kurdum sonra bidaha denemek için 4.2.1 kurmak için direk CWM yi yükledim bi kere root yaptıktan sonra gerek kalmıyor dostum cwm yi yükledysen 4.2.1 romu yükleyeblirsin artık bidaha root yapmaya gerek yok ben yapmadım :)

     • yok ben 4.2.1 için değil de hafıza kartından telefon hafızasının arttırmak için ihtiyaç duydum… şimdi de uğraşmak istemiyom rom falan.. selin kardeş nasıl düzeltti acaba?? o da rom mu yükledi yoksa daha kısa bir yolu var mı…

     • daha kısa bi yolu yok o cwm yi kurduktan sonra root yapmış sonra tekrar cwm yi yüklemiş em baştan tekrar yapmış yani anlıcağın bişey kaldırmamış.

     • ama cmw yüklüyken root yapılamıyo ki. öyle olsa ben de yaparım. cmw’yi neden kaldırmak işleyeyim ki…

     • aynen abilerim :) bende 2.3.6 varken rotlamaya çalıştım bir hata almadım ama olmamış(ispanyol rom) sonra cmw yükleyince olanlar oldu , teli 0 layayım dedim döngüye girdi sürekli samsung animasyonu yazısı gelip duruyor bende nordic miydi neydi 2.3.6 onu yüklemeye çalışıyorum şu anda odinle inş. olur :)

Comments are closed.