Üye Kullanıcı

Zaman ve emek harcayarak oluşturduğum içerikleri önceleri hiçbir beklentim olmadan paylaşıyordum.

Bazıları kıymet bildi, teşekkür etti. Bazıları da (kaba olacak kusura bakmayın ama) su kaçırdı. Şaşırıyorum bazı insanlara. Gerçekten şaşırıyorum. Adama bilgi vermişsin. Teşekkür edeceğine, küfrediyor. Bedava olunca değeri yok sanıyorlar.

Ülkemizde malesef bağış kültürü gelişmiş değil. Yurt dışında ise tam tersi…

Ben de beğendiğim şeyler için bağışta bulunuyor ve kullandığım tüm Android uygulamaları için ücret ödüyorum. Crack uygulama kullanımına kesinlikle karşıyım. Emek desteklenmezse, o emeği üretenlerin sayısı ve ortaya çıkan ürünlerin kalitesi artmaz.

Bu blogda yayınlanan ve ileride yayınlanacak olan özel içeriklere ömür boyu erişebilmek için çok cüzi bir bağış (10 TL) talep ediyorum. Emeğimin karşılığı değil, sembolik bir bedel sadece. Bana bir fincan kahve ısmarlamışsınız gibi düşünebilirsiniz.

http://frelin.net/uye/‘deki yazılara sadece bağış yaparak üye olan kullanıcılar erişebilecektir.
Bundan sonra çok daha güzel yazıları sadece kıymet bilenler için paylaşacağım.

Bloğun sol üst köşesinde “Google+ Çevrelere ekle” butonunu kullanarak beni çevrelerine ekleyen her 100 kişiden biri Üye Kullanıcı olma şansı yakalayacak. Bazı okuyucular bunu bile anlayamıyor. Amacım çok takipçim olsun, popüler olayım değil. Google+, takipçi sayınıza göre bazı gelişmiş özellikleri kullanmanıza imkan sağlıyor. O yüzden beni takip ederseniz çok sevinirim.10 TL bağış yaptığınızda eposta adresinize kullanıcı adı ve şifreniz gönderilecek (Bu işlemi henüz otomatik hale getiremediğim için nadir de olsa geç gönderdiğim mailler olabiliyor. Şimdiden anlayışınıza sığınıyor ve sabrınız için teşekkür ediyorum).
Kullanıcı adınız (kullanıcı adınız eposta adresiniz değildir) ve şifreniz ile oturum açtığınızda tüm yazılara sınırsız erişebileceksiniz.
Ayrıca üye olan kullanıcılar blogtaki linklere tıkladığınızda 5 saniye beklemenizi gerektiren reklamları görmüyorlar.

Sık Sorulan Sorular:

Öğrenci İndirimi Var mı?
Öğrenciyken kullandığım telefonları düşünüyorum.. Bir de şimdiki öğrencilerin elindeki telefonlara bakıyorum.. 2000 TL’lik telefon kullananlar var. Yazık..
Hal böyle olunca öğrenci ile çalışan arasında benim için fark yok. 10 TL de zaten sembolik bir ücret. Kahve parası. Bir kahve ısmarlamışsınız çok mu? Bağış kültürüne alışalım istiyorum. Beğendiğim birçok uygulama veya hizmet için (genellikle açık kaynaklı ve özgür yazılımlar için bağışta bulunuyorum) bağışta bulunup emek sahiplerine kendimce destek olmaya çalışıyorum.

Sokaktaki sapasağlam bir dilenciye bile hiç çekinmeden 5-10 TL çıkarıp verebiliyoruz da neden emek harcayan insalara destek olmayı çok görüyoruz?

Ancak şöyle bir şey yapabiliriz:
10 TL yerine, bir öğrenci için daha bağış yaparak, yani iki defa 10 TL bağış yapanlara bir de ben destek vereyim. Böylelikle 20 TL bağış yapan biri kendisi ile birlikte iki öğrenci için de bağış yaparak toplamda 3 kişiyi üye yapmış olsun.

Boş öğrenci kontenjanı olduğunda buradan duyuracağım.

Not: Öğrencilerin, okul mail adresine sahip olması gerekiyor. Örnek: adim.soyadim@universite.edu.tr

Boş kontenjan: 0
Şimdiye kadar bedelsiz kaydedilen kişi: 11

Kredi Kartı Kullanmıyorum, Ödemeyi Nasıl Yapabilirim?
Kredi kartı dışında herhangi bir banka kartı (debit card) ile de bağış yapılabiliyor Paypal’da.
Bunun dışında PayPal hesabınız varsa, oradan da bağış yapabilirsiniz.

3 thoughts on “Üye Kullanıcı”

    • Ücretli içeriğe sahip yazıların linkleri farklıdır.
      Sayfanın üstünde “Ücretli” yazan bölüme tıkladığınızda çıkan yazıları oturum açtıktan sonra okuyabilirsiniz.

Leave a Comment