Youtube Music & Audio Player

Hızlı olmayan ağlarda (bataryanızın daha uzun süre gitmesi için 3G’yi çoğunlukla kapalı tutanlardansanız mesela) Youtube üzerinden müzik dinlemek isteyenler için gerçekten çok mükemmel bir uygulama!
Playlist (çalma listesi) oluşturarak en çok sevdiğiniz müzikleri (veya benim yaptığım gibi, gece geç saatlerde yayınlandığı için izleyemediğiniz tartışma programlarını) dinlemek için her Android kullanıcısının mutlaka yüklemesi gereken uygulamalardan biri olduğunu söyleyebilirim.
Uygulama arka planda çalışırken, diğer işlerinize devam edebilirsiniz.
Uygulamanın en güzel yönlerinden biri de kullandığı RTSP protokolü sayesinde veri harcamanızı en az seviyeye indirmesi. O kadar az veri harcıyor ki inanamayacaksınız!
Eğer daha kaliteli (mp4) formatta dinlemek isterseniz, o da mümkün.
Tercihi size bırakıyor yani..
Dilerseniz birden çok çalma listesi oluşturup, daha sonra bunlara istediğiniz zaman erişebiliyorsunuz. Hatta dilerseniz bu çalma listelerinizi e-posta, Facebook, Twitter üzerinden arkadaşlarınızla da paylaşabiliyorsunuz!
Uygulamanın SD kart üzerine kurulabileceğini de hatırlatmak isterim.
Uygulamanın geliştiricisi Roberto Damiani ile temas kurarak ileride kaydetme özelliği ekleyip eklemeyeceğini sordum ve kendisi Youtube Hizmet Şartları gereği bu özelliğin malesef eklenemeyeceğini ifade etti.
Son olarak uygulamanın BETA sürümünde olduğu için ufak tefek hatalarla karşılaşabileceğinizi (ben hiç karşılaşmadım) hatırlatmak ve ileride çok daha gelişmiş özelliklerin ve ara yüzün olacağını tahmin ettiğimi belirtmek isterim.
Uygulamayı Android cihazınıza (2.1 ve üzeri versiyonlarda çalışır) yüklemek (sadece 233 KB) için Android Market sayfasına göz atabilirsiniz: https://market.android.com/details?id=rd.youaud

Leave a Comment